Cookie Consent by TermsFeed

Anabolická dieta jak přinutit svaly růst

Úvod Růstový hormon GHR Natural Anabolická dieta Doplňky stravy Tribulus Terrestris Přírodní anabolika

O anabolické dietě

Anabolická dieta není nic abstraktního. Jde o skutečně promyšlenou a mnoha kulturisty vyzkoušenou formu stravování, kterou vymyslel Dr. Mauro Di Pasquale jako protipól k uživání anabolických steroidů.
Stravovací plán založený na této dietě pomáhá docílit přirozeně a bezpečně podobných výsledků, jakých lze dosáhnout při uživání steroidů.
červené maso

Jezte hodně tučného masa plného kvalitních tuků a bílkovin. Ideální je červené maso (hovězí, vepřové). Nevyhýbejte se žebírkům, kolenu, ovaru ani slanině.

Jak funguje anabolická dieta

Anabolická dieta působí pozitivně na hormony, na kterých je přímo závislý růst svalů. Klíčem k úspěchu je zde správná skladba potravin a jejich včasná konzumace. Není to jednoduché, ale pokud vydržíte a budete se pravidel anabolické diety držet, výsledky se dostaví velmi brzy.
Základním principem je vysoký příjem bílkovin a tuků a omezený, resp. cyklický příjem sacharidů. Ve všední dny jíte pouze tuky a bílkoviny se zeleninou. Doporučeno jsou tučná masa, tučné ryby, celé vejce, tučné sýry, olivový olej, špenát, brokolice a zelí. O víkendu pak jíte především sacharidy, nicméně ty komplexní jako jsou rýže, celozrnné těstoviny a pečivo, brambory, ovesné vločky a ovoce - o víkendu snížíte příjem tuků a bílkovin.
Je dobré spočítat si ideální denní příjem kalorií - to zjistíte pokud vynásobíte svoji váhu číslem 39 (myšleno 39kcal). Prvních 12 dní v této dietě nejezte žádné sacharidy (tj. první víkend stále jen tuky a bílkoviny) a až ve druhý víkend bude sacharidový. To donutí tělo ke změně příjmu energie z tuků. Pak už následuje standardní pravidelný cyklus 5 dní konzumace tuků a bílkovin a 2 dny konzumace sacharidů.
V pěti dnech bez sacharidů by měla strava obsahovat zhruba 40% bílkovin a 60% tuku. Max. povolené množství sacharidů je 25g, přičemž jeho zdrojem jsou pouze vejce, zelenina apod. V sacharidových dnech by pak měla strava sestávat z 15% bílkovin, 25% tuků a 60% sacharidů.
zelenina

Ke každému jídlu s masem jezte dostatek čerstvé - tepelně nezpracované - zeleniny. Ta obsahuje potřebnou vlákninu, minerály a vitaminy.

Výhody anabolické diety

Anabolická dieta má mnoho nesporných výhod. Rozhodně mezi ně patří:
Spalování tuků - Tělo je donuceno ke spalování tuků a jejich přeměně na energii. Čím více tuků sníte, tím méně jich Vaše tělo uloží.
Růst svalů - Cholesterol a omega3/6 mastné kyseliny v tučném mase zvyšují po jejich konzumaci hladinu testosteronu, který má přímý vliv na svalový růst.
Zdraví prospěšné - Ačkoliv je to nelogické, sníží se Vám hladina cholesterolu a tuků v krvi. Zlepší se Vám pleť i hladina inzulínu.
Více energie - Kontrolovaný a cyklický příjem sacharidů zajistí energetickou rovnováhu.
Chutná a sytá strava - Zvýšený příjem tuků zajistí dlouhodobou sytost a navíc si můžete pochutnávat na takových jídlech jako je koleno, žebírka, slanina, mleté hovězí nebo hamburger.
sacharidy

Víkend v anabolické dietě neznamená cpát se sladkým, ale konzumovat především komplexní a zdravé sacharidy jako jsou ovesné vločky nebo rýže.

Nevýhody anabolické diety

Nevýhod je oproti užívání anabolických steroidů minimum, nicméně jsou. Málokdo této metodě stravování věří a proto ji nedodržuje na 100%, což samozřejmě nepřináší výsledky.
Zvýšená konzumace tuků s sebou nese možné komplikace v podobě průjmu či zácpy (je potřeby pít dostatek čisté vody a jíst hodně zeleniny). Zpočátku budete mít ohromnou chuť na sladké, což je přirozené - snězte něco tučného a dobrého, chuť na sacharidy brzy odezní. Sacharidy na sebe vážou vodu, tak v prvním týdnu výrazne zhubnete - nebojte se, nepřijdete o svaly a ani tuk, je to jen zadržená voda v těle.
Může se vyskytnout podrážděnost způsobená nedostatkem sacharidů, který má vliv na uvolňování serotoninu. Tyto problémy však vesměs do 3-4 týdnů odezní a jakmile se tělo na nový způsob stravování adaptuje, bude už vše vpořádku.
vejce

Po ránu si dopřejte celých vajec dle libosti, velkou porci tuňáka a zeleninový salát zalitý panenským olivovým olejem. Ke svačině hrst ořechů.

Časté chyby

Musíte jíst skutečně hodně tuků, až nezvykle moc. Pokud jich bude dost, tělo je nebude ukládat a spálí je. Nejezte tedy pouze, když máte hlad (tuk syce zasytí na dlouho, ale tělo potřebuje živiny průběžně), ale každé 3-4 hodiny.
Kvanta tuků je potřeba v jídelníčku doplnit pořádnou dávkou zeleniny obsahující vlákninu, minerály a vitaminy. Experimentujte s různými druhy masa, kořením a bylinkama - nedopusťte, aby byla vaše strava nudná a monotónní.
O víkendu se snažte vyhnout jednoduchým sacharidům jako jsou tukové rohlíky, chléb, housky nebo sladkosti.

Přírodní anabolika

Podpůrné látky

 • Energy Tribulus terrestris

  Tribulus terrestris aneb kotvičník zemní nať - přírodní prostředek pro zvýšení testosteronu.

  Ano,kupuji   HODNOCENÍ: 10/10 To mě zajímá

 • STARLIFE REGEMAX - zvýšení výkonu, síly a vytrvalosti

  Starlife REGEMAX - přispívá k normální činnosti svalů a kostí.

  Koupit   HODNOCENÍ: 8/10 více informací

  Energy King Kong

  ENERGY King Kong - čistě přírodní přípravek pro efektivní přeměnu energie na svaly.

  Ano,kupuji
    HODNOCENÍ: 8/10 To mě zajímá

  STARLIFE L-Arginine - elementární aminokyselina

  Starlife L-Arginine - arginin je aminokyselina pro růst svalové tkáně a zvětšení objemu svalů.

  Ano,kupuji HODNOCENÍ: 9/10 To mě zajímá

  Mycomedica Cordyceps CS-4

  MycoMedica Cordyceps CS-4 - sušený extrakt z houby Mycelia zvyšující testosteron a sílu.

  Ano,kupuji   HODNOCENÍ: 7/10 To mě zajímá

  STARLIFE L-Lysine - větší síla, větší svaly

  Starlife L-Lysine 500 - esenciální aminokyselina k syntéze životně důležitých bílkovin.

  Ano,kupuji   HODNOCENÍ: 7/10 To mě zajímá

  Sdílejte: Sdílet na Facebooku Tweet about this on Twitter Odeslat odkaz e-mailem