Růstový hormon velké svaly a mohutná muskulatura

 • Úvod Růstový hormon GHR Natural Anabolická dieta Doplňky stravy Tribulus Terrestris Přírodní anabolika
 • Co je to růstový hormon

  GHR Natural Donuťte tělo k vyšší produkci růstového hormonu s přírodním stimulantem růstového hormonu GHR NaturalGHR Natural je protein s nízkou molekulovou hmotností, který se skládá ze škály 191 aminokyselin. Je tvořen v buňkách adenohypofýz a produkován chromofilními acidofilními somatotropními buňkami (tzv. somatotropy) adenohypofýzy. Sekrece je řízena z hypothalamu a to somatoliberinem (GHRH) pozitivně a somatostatinem (GHIH) negativně. V současné době jej můžete podpořit a stimulovat díky americkému 100% přírodnímu preparátu GHR Natural, který byl v ČR schválený Státním zdravotním ústavem.

  Stimulace růstového hormonu

  Jeho tvorbu stimulují aminokyseliny (především arginin a l-arginin), hypoglykemie, glukagon, dopamin, stres a přiměřená svalová aktivita nebo samotný příjem potravy. Tlumivý účinek mají naopak hyperglykémie, adiposita, chlad a hyperlipidacidemie. Přibližně 70% somatotropinu je uvolňováno ve spánku, a to zejména po začátku spánku, v nárazech přicházejících vždy po několika hodinách. Kulturisti většinou před spánkem berou Casein, měli by však doplnit hladinu aminokyselin právě Argininem nebo L-Argininem.

  Účinky růstového hormonu

  Růstový hormon podporuje přesun aminokyselin do buněk, kde se dostávají do proteinů. Kromě toho stimuluje transkripci a translaci, tedy celkově působí pozitivně na proces tvorby bílkovin (proteosyntéza). Vyvolává pokles močoviny a aminokyselin v krvi a pozitivní dusíkovou bilanci. Nezávisle na aldosteronu zadržuje sodíkové a draselné kationty v krevní plazmě.

  Co je však nejdůležitější je fakt, že růstový hormon ovlivňuje metabolismus proteinů, sacharidů a tuků a tím způsobuje nejen zvětšení svalových buněk (svalovou hypertrofii), ale i zvětšení počtu svalových buněk (hyperplazii). Růstový hormon je také výborný pro svoji schopnost zesilovat pojivové tkáně a kosti, čímž výrazně urychluje proces regenerace. To hraje důležitou roli při snížování rizika zranění, které může výrazně zpomalit růst. Pozitivní vliv má také na imunitní systém.

  Vedlejší účinky

  Narozdíl od anabolických steroidů se liší růstový hormon i mírnějšími až zanedbatelnými vedlejšími účinky. Po jeho vysazení totiž nedochází k úbytku svalové hmoty a síly, stejně tak není nikterak potlačena tvorba testosteronu v těle. Mezi rizika spojená s dlouhodobým užíváním růstového hormonu patří setrvale nadměrná produkce růstového hormonu somatotropinu v hypofýze, zvětšení lidských orgánů, dramatické snížení funkce štítné žlázy či hyperglykémie vedoucí v krajním případě až k diabetu.

  Jak podpořit přirozenou sekreci růstového hormonu?

  V rámci tréninku je důležité cvičit krátce a maximálně intenzivně, cvičení v posilovně delší než 90 minut má opačný efekt. Důležitá je také nižší hladina krevního cukru, proto je vhodné před spaním nejíst sladké - žádné sacharidy. Nejvíc růstového hormonu se uvolní v noci, proto je naprostým základem kvalitní a dostatečný spánek. Samozřejmostí je dostatek proteinů, z kterých mají největší vliv aminokyseliny arginin a ornithin - ty doplňujeme zejména před spaním.

  Přírodní anabolika

  Podpůrné látky

 • Energy Tribulus terrestris

  Tribulus terrestris aneb kotvičník zemní nať - přírodní prostředek pro zvýšení testosteronu.

  Koupit   HODNOCENÍ: 10/10 více informací

 • STARLIFE Gold Star - zvýšení výkonu, síly a vytrvalosti

  Starlife Gold Star - potlačuje únavu a pozitivně ovlivňuje výkonnost, sílu a vytrvalost.

  Koupit   HODNOCENÍ: 8/10 více informací

  Energy King Kong

  ENERGY King Kong - čistě přírodní přípravek pro efektivní přeměnu energie na svaly.

  Koupit
    HODNOCENÍ: 8/10 více informací

  STARLIFE L-Arginine - elementární aminokyselina

  Starlife L-Arginine - arginin je aminokyselina pro růst svalové tkáně a zvětšení objemu svalů.

  Koupit HODNOCENÍ: 9/10 více informací

  Mycomedica Cordyceps CS-4

  MycoMedica Cordyceps CS-4 - sušený extrakt z houby Mycelia zvyšující testosteron a sílu.

  Koupit   HODNOCENÍ: 7/10 více informací

  STARLIFE L-Lysine - větší síla, větší svaly

  Starlife L-Lysine 500 - esenciální aminokyselina k syntéze životně důležitých bílkovin.

  Koupit   HODNOCENÍ: 7/10 více informací